İlimizde 22 okulda öğrenim gören 4. ve 7. Sınıflara Öğrenci Başarı İzleme Araştırması uygulandı.
![İlimizde 22 okulda öğrenim gören 4. ve 7. Sınıflara Öğrenci Başarı İzleme Araştırması uygulandı.](/meb_iys_dosyalar/2019_04/16160103_IMG-20190416-WA0021.jpg)
2023 Eğitim Vizyonunda belirlenen sınıf düzeylerinde herhangi bir notlandırma olmaksızın sistemin/alınan kararların işleyişini öğrencilerin akademik çıktıları üzerinden görebilmek amacıyla ‘Öğrenci Başarı İzleme Araştırması’ yapılmıştır. Öğrenci Başarı İzleme Araştırma çalışmaları Genel Müdürlüğümüzce yürütülmektedir.
4 ve 7. sınıf düzeylerinde yapılan araştırma Türkçe, Fen bilimleri ve Matematik derslerini kapsamaktadır. Araştırmada Türkçe, Fen bilimleri ve Matematik derslerinden sorulan sorular bilme, uygulama ve akıl yürütme alanlarındandır.